Haber

F-16’lar Antalya’da Cumhuriyet Bayramı’na özel gösteri yaptı

ANTALYA’da F-16 savaş uçakları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümüne özel gösteri yaptı.

Turizm kenti Antalya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla havada, karada ve denizde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. 4 F-16 savaş uçağı, Konyaaltı Sahili ve falezlerin üzerinde uçarak özel bir gösteri sergiledi. Sabahın erken saatlerinde binlerce vatandaş sahile inen varyantta yerlerini alarak uçakları bekledi. Varyanttaki Türk bayrağıyla falezlerden uçuşlarına başlayan F-16 pilotları, Konyaaltı Sahili’nde kendilerini karşılayan vatandaşlara akrobasi gösterisi yaparak gösteri yaptı. Sahilin her iki ucundan uçan F-16 pilotları hareket ederek birbirine yakın geçti. Pilotların bu hareketi büyük beğeni topladı.

Gösteriyi ilgiyle takip edenler olduğu gibi zaman zaman korkanlar da oldu. Yüksek irtifalara uçarken ses hızını aşan savaş uçaklarının oluşturduğu ses patlamaları nedeniyle bazı kişiler kulaklarını tıkarken, çocuklar da korkup ağladı. 8 yaşındaki Elif Tabiat ise gözyaşlarını tutamayarak, “Çok korktum. Çok yakından uçtular” dedi.

Her yıl gösteriyi izlemeye geldiğini söyleyen Çiğdem Şimşek, “Yine tüylerim diken diken oldu. Bu güzel günü yaşamaktan büyük gurur duyuyoruz. Bunu kelimelerle anlatamam.”

kemaliyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu