Karabük’te DEAŞ ve PKK Operasyonunda 3 Kişi Yakalandı
![](https://koyulhisar-ajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/06/karabukte-deas-ve-pkk-operasyonunda-3-kisi-yakalandi-QkmOjdR1.webp)
Karabük Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen 2 ayrı operasyonda 2 DEAŞ Silahlı Terör Örgütü üyesi ve 1 PKK’lı terörist yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Karabük Emniyet Müdürlüğü TEM Şube ekiplerince düzenlenen operasyonda DEAŞ’lı yabancı uyruklu 2 kişi yakalandı. Yakalanan 2 DEAŞ Silahlı Terör Örgütü mensubundan birinin internetten sorumlu olduğu, diğerinin örgüt içi faaliyetlerde bulunduğu belirlendi. Gözaltına alınan 2 DEAŞ’lının sorgusu TEM Şubesi’nde devam ediyor.
TEM ekiplerinin düzenlediği bir diğer operasyonda ise PKK-KCK’nın Suriye uzantısı PYD-YPG Silahlı Terör Örgütü’nün saha uzmanı 1 terörist kıskaç yakalandı. TEM ekibinin fiziki ve teknik takibe alınan PKK’lı terörist, TEM Şube’deki sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – KARABÜK