Haber

Meral Akşener, Ali Yeşildağ’ın iddiaları hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: Bana doğru olmadığını söyleyin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski koruması Hasan Yeşildağ’ın kardeşi Ali Yeşildağ’ın yayınlanan videoda ortaya attığı iddialar sosyal medyada tartışma yarattı.

“BU İDDİALARIN DOĞRU OLMADIĞINI AÇIKLARSANIZ”

Manisa’daki mitingde konuya değinen DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Bizi mezara gömeceğinize milletimize böyle bir iddianın doğru olmadığını söyleyin” dedi.

YEŞİLDAĞ AİLESİNDEN “YALAN VE İFTİRA” AÇIKLAMASI

Ali Yeşildağ’ın iddialarına ilişkin Yeşildağ Ailesi tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada; 5 Mayıs’ta FETÖ firari Cevheri İtimat’ın YouTube ve Twitter’da yasa dışı, böbürlenen ve iftira niteliğinde bir yayın yaptığı sosyal medya platformlarında belirtilmişti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 14 Mayıs’ta seçime gittiği hatırlatılan açıklamada, “Bu süreçte terör örgütleri tarafından seçimleri etkilemek amacıyla çeşitli açıklama ve videoların paylaşıldığı kamuoyunun malumudur.”

“FETÖ BU VİDEO İLE ALDIĞI YARDIMIN KARŞISINI ÖDEMEYE ÇALIŞIYOR”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu yayınların tamamının suçlu ve hata makinesi olarak nitelendirilecek kişiler seçilerek yapıldığı bilinmektedir. Ali Yeşildağ, Yeşildağ ailesinin bir üyesi olmasına rağmen ailemizle hiçbir organik bağı yoktur. halen Bursa, Ankara ve İstanbul mahkemelerinde ‘silahla yağma’, ‘yağma’, ‘kasten adam öldürme’, ‘kasten adam öldürme’, ‘iftira’dan aranıyor ve tutuklanmadığı biliniyor. ‘Örgütünden yardım alarak kaçar ve diyetinin bedelini bu görüntüyle ödemeye çalışır. Ailemizin namus ve haysiyetini zedeleyen yaşam tarzı nedeniyle ailemizin bazı fertlerine karşı yıllardır beslediği kin ve öfke, onu terör örgütlerinin maşası haline getirmiştir.”

“GEREKLİ TİPLERE BAŞVURACAĞIZ”

Açıklamada, yurt dışında kaçak FETÖ mensubu Cevheri Güven’in sosyal medyada Türkiye ve kamuoyunun da yakından tanıdığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında iftira niteliğinde yayınlar yaptığı belirtildi. “Tıpkı bu örgütün üyesi gibi olan Ali Yeşildağ’ın aynı eylem tarzı ve tamamen iftira içeren görüntülerinin kamuoyunda algı oluşturma amacı taşıdığı anlaşılmıştır. Yayınlanan bu görsel yine örgüte bağlı olduğu bilinmektedir. FETÖ terör örgütü Erk Acarer ve daha birçok FETÖ terör örgütü ile ilgili hesaplardan peş peşe yayınlanması bunun açık bir göstergesidir. FETÖ terör örgütü menşeili, Türkiye Cumhuriyeti siyasetini ve seçimlerini, ailemiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile ilgili olarak seçim arifesinde tasarlamayı amaçlayan, iftira ve iftiraların yayınlanmasını, tüm çalışmalarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz. yayınlar ile ilgili yasal haklarımız saklıdır ve yayınlar için gerekli jenerik sistemlere başvuracağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu